ייעוץ אסטרטגי קוגניטיבי

"לא נוכל לפתור את הבעיות המשמעותיות העומדות לפנינו, באותה רמת חשיבה שבה נמצאנו כשיצרנו אותן"  (אלברט איינשטיין).

אנשים וארגונים פועלים כל הזמן כדי להשיג תוצאות –
הם אוספים נתונים ומנתחים אותם, דנים ומקבלים החלטות.

סביר מאוד כי היום ניהלת או השתתפת בדיון חשוב בעבודתך בו הוצגו לך נתונים ונדרשת לקבל החלטה חשובה ברמה האישית והארגונית: קבלת או דחיית מועמד לעבודה, שיחת שימוע לפני פיטורים, החלטה על קידום, שינוי תהליכים שונים בחברה,קביעת תקציבים, תהליכי ייעול וחסכון ועוד. 
כל ארגון והאנשים והנשים הפועלים בו ניסו ומנסים להשיג יעדים שונים. כל אחד ואחת יודע כמה מאמצים משקיעים וכמה קשיים והפרעות צפויים בדרך:
קולות מן העבר, השפעות הסביבה, ממשקי עבודה מאתגרים, הטיות קוגניטיביות וחברתיות, אינפורמציה ודיס-אינפורמציה, לחצים בינאישיים, לחצים פנימיים – אישיותיים ועוד. כל אלה משבשים לנו את הדרך ומרחיקים מאתנו את השגת היעד האישי והמקצועי.


אני מזמין אותך לרגע של מחשבה על מספר שאלות :

 • מה את/אתה רוצה?
 • מה המטרה שלך?
 • מה אתה עושה על מנת להשיג את המטרות הללו?
 • מה הידע שיש לך ברמה האישית והארגונית על מנת להשיג את המטרות הללו ?

השאלות הללו שהן גם פשוטות וגם מורכבות הן הבסיס של חיינו והבסיס של תהליך הייעוץ הקוגניטיבי הפנימי.
תהליך הייעוץ הוא תהליך למידה משותפת של שנינו (יועץ ולקוח) באמצעות שיטות וכלי עבודה מתחומי מדעי הקוגניציה, פסיכולוגיה , ניהול, מדעי המורכבות ופילוסופיה.

תהליך הייעוץ מורכב משני חלקים מרכזיים:

 • החלק הראשון הוא הידיעה הפנימית – 
  ניתוח קוגניטיבי והתנהגותי באמצעים ניתוחים כמותיים ואיכותניים המתייחס לתהליכים הפנימיים ברמה האישית והארגונית:
  התפיסה והפרשנות של המציאות, הערכים המובילים, האופן בו זוכרים ומספרים, הצורה בה מקבלים החלטות, המבנה הפורמלי והאמיתי במערכות השונות ועוד.
 •  החלק השני הוא הפעולה – 
  בניית תכנית פעולה אינטגרטיבית בתחומים שונים על מנת לפעול בהתאם לידע הפנימי ולהשיג את המטרות והתוצאות הטובות ביותר עבורך.

בפשטות מטרת התהליך להשיג ידע על עצמך ועל ארגונך ולבנות תכנית פעולה מתאימה במיוחד לך על מנת לממש את הערכים שלך הרצונות שלך והמטרות שלך וזאת כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר עבורך.

את ואתה יודעים שזה אפשרי!

אני מזמין אותך לשיחת היכרות על מנת לבדוק כיצד נוכל לצאת יחד לדרך חדשה שתעשיר אותנו בידע ותמקד אותנו למעשים והפעולות הרלבנטים להשגת התוצאות.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן