החוויה הקוגניטיבית

שלום וברוכים הבאים לחוויה הקוגניטיבית.
הדרך לזיכרון והבנה הוא באמצעות שילוב של חוויה ועשייה או חינוך בידורי – באנגלית זה נשמע טוב יותר – edutainment.
אני שמח להציע לך סל הרצאות וסדנאות חווייתיות שיעשירו ויתרמו באופן פרקטי להבנה עצמית טובה יותר, לשיפור תהליכי קבלת החלטות ,לפיתוח אישי וארגוני והעצמת ביצועים.

להלן מבחר מנושאי המפגשים:

נקודת . החלטה
חיינו הן רצף של החלטות שונות, גדולות וקטנות: מה לקנות, היכן לגור, מי בן/בת הזוג המתאים, מה הקריירה הנכונה עבורי, היכן לעבוד ועוד ועוד.
העידן הנוכחי מציף אותנו במידע עצום ורב ממגוון מקורות ויחד עם המידע וההיסטוריה האישית שלנו  אנו מנסים לשפוט את המצב ולקבל החלטות.
במפגש נדבר על המגבלות והקשיים שלנו בתהליכי קבלת החלטות ונציג כלים ושיטות פרקטיות לשיפור תהליכי קבלת ההחלטות על מנת לבחור נכון ומתאים ולהשיג את היעדים שאנו רוצים.

הממלכה שלי
כל אחד ואחת מאתנו שאל את עצמו לפחות פעם אחת האם הוא במקום הנכון?, האם זה מה שאני מעוניין בו? האם אלו החיים שמתאימים לי? מה אני באמת רוצה? מה המטרות שלי ואיך משיגים אותן?
התשובות לשאלות אלו הן הבסיס עליו מתנהלים חיינו.
במפגש נדון בשאלות הללו, כיצד אנו בונים זהות אישית באספקטים שונים בחיינו, מה החסמים שמקשים עלינו לממש או אפילו להבין את רצונותינו ומהן הפעולות שיכולות לסייע לנו לשלוט בחיינו ולהיות המנהיגים של עצמנו.

מפתח הלב והראש – הנעות והנאות
אנו נעים בחיים האישיים והמקצועיים שלנו כל הזמן אך מה ומי מניע אותנו?
מה גורם לנו לקום בבוקר ולהחליט ללכת לעבודה, מה גורם לנו לרכוש את המוצר הבא, מה גורם לנו לבחור ביעד מסוים.
התשובות האפשריות לשאלות אלו רבות: עניין, נוחות, חברה, רווח או הפסד כלכלי אפשרי, תחושת חוסר ברירה, פרקטיות, אפקטיביות, יופי ועוד.
לצד החיפוש אחר מה שמניע אותנו אנו נדרשים גם להניע אחרים: עובדים, לקוחות, ילדים, עמיתים ועוד. האם אנו יודעים כיצד לבצע זאת?
מהו המפתח שמניע אותנו ואחרים?
במפגש נדון בשאלות אלו ונציג מודלים ושיטות פרקטיות של הנעות והנאות ונחשוב ביחד על המפתחות והדלתות להנעה מתאימה לעצמנו ולסביבתנו.

השיחה – עוצמת הדיאלוג 
כולנו מנהלים שיחות פנימיות וחיצוניות וחלק מהשיחות הן קשות ומלוות בקונפליקט.
קונפליקט הוא חלק מובנה בחיינו האישיים הארגוניים.
לכולנו היו ויהיו קונפליקטים, בעוצמות שונות בהיבטים שונים:  אי הסכמות עם עמיתים בעבודה, שיחות משוב קשות, עימותים עם לקוחות וספקים, פערים מול בני זוג, התנגשות עם ילדינו, סכסוכים עם שכנים ועוד.
הקונפליקט הוא בלתי נמנע והשאלה אינה האם תחווה קונפליקט אלא כיצד תנהל אותו.
רונלד רייגן נשיא ארה"ב בשנות ב-80 טען כי שלום אינו אי קיומו של קונפליקט אלא ניהול של הקונפליקט באמצעי שלום.
במפגש נדון באופן בו נולד קונפליקט, כיצד מנהלים קונפליקט פנימי וחיצוני באמצעות דיאלוג בונה, פרקטי ומנצח לכל הצדדים.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן