החוויה הקוגניטיבית

שלום וברוכים הבאים לחוויה הקוגניטיבית. 
בדרך בה הלכתי צברתי חוויות וידע באופן רב תחומי, שילבתי את הידע האקדמי עם הפרקטיקה בשטח, את הפסיכולוגיה עם המודיעין, את מדעי המורכבות עם השפעות פסיכולוגיות, את הקוגניציה עם פיתוח ארגוני.
אספתי את הידע והחוויות שצברתי להרצאות דגל חווייתיות שמשלבות את התחומים באופן מרתק אשר יעשיר ויתרום למחשבות, החלטות ותוצאות של כל אחד ואחת. 

להלן מבחר מנושאי המפגשים:

נקודת . החלטה
חיינו הן רצף של החלטות שונות, גדולות וקטנות: מה לקנות, היכן לגור, מי בן/בת הזוג המתאים, מה הקריירה הנכונה עבורי, היכן לעבוד ועוד ועוד.
העידן הנוכחי מציף אותנו במידע עצום ורב ממגוון מקורות ויחד עם המידע וההיסטוריה האישית שלנו  אנו מנסים לשפוט את המצב ולקבל החלטות.
במפגש נדבר על המגבלות והקשיים שלנו בתהליכי קבלת החלטות ונציג כלים ושיטות פרקטיות לשיפור תהליכי קבלת ההחלטות על מנת לבחור נכון ומתאים ולהשיג את היעדים שאנו רוצים.

בוחן מציאות 
האם אלו החיים האמיתיים או שזו סתם פנטזיה?

שאלה זו בשירה של להקת קווין  העסיקה ומעסיקה פילוסופים, פסיכולוגים ואמנים רבים ולמעשה את כולנו בייחוד בתקופה זו המכונה פוסט-אמת.
אז האם את ואתה מאמינים למציאות סביבכם? האם מישהו מייצר את המציאות הזו? האם אמרו לי את האמת? האם הספקות שלי מוצדקים?
אז כנראה שאתם צודקים והספקות שלכם אמיתיים. בעזרת קצת אמת, הרבה דמיון, ציפיות, צרכים ורצונות נבנה סביבנו עולם של מציאות (מדומה?) ובדרך כלל הוא נבנה על מנת להשיג מטרה מסוימת.
ההרצאה תיקח אותנו למסע בזמן ובמרחב בין מצביאים ערמומיים לנוכלים חלקלקים, נואמים מבריקים ואנשי מכירות מהוקצעים, קוסמים וחוקרים משטרתיים, פרסומאים ומנתחי מודיעין, מתחזים ובעלי מסכות רגילים.
במסע נלמד כיצד עירוב של דמיון ומציאות, אמיתות ושקרים, השפעות והונאות (חלקן חוקיות וחלקן פחות) מייצר לנו תפיסה של מציאות שמשפיעה על חיינו ונציג כמה כלים שיכולים לסייע לנו בחיפוש אחר האמת  או לפחות בזיהוי של אי האמת.

הממלכה שלי

אנו נמצאים בתנועה מתמדת בחיים האישיים והמקצועיים שלנו. לעיתים אנו מרגישים את התנועה ולעיתים לא אבל לאן אנחנו נעים והאם אנחנו מכוונים ורוצים להגיע לשם. 
כל אחד ואחת מאתנו שאל את עצמו האם הוא במקום הנכון?, האם זה מה שאני מעוניין בו? האם אלו החיים שמתאימים לי? מה אני באמת רוצה? מה המטרות שלי ואיך משיגים אותן?
התשובות לשאלות אלו הן הבסיס עליו מתנהלים חיינו.
במפגש נדון בשאלות הללו, נציג דוגמאות מעולמות שונים ומגוונים של ניהול ומנהיגות ונחשוב על איזה מנהיג כל אחד ואחת מאיתנו עבור הממלכה החשובה ביותר עבורנו – העצמי.
נציג כיצד אנו בונים זהות אישית באספקטים שונים בחיינו, מה החסמים שמקשים עלינו לממש או אפילו להבין את רצונותינו ומהן הפעולות שיכולות לסייע לנו להשיג שליטה בחיינו, למצוא את המפתחות שמניעים אותנו, לדעת כיצד לכוון את עצמנו למקומות הנכונים עבורנו ולהיות המנהיגים של עצמנו.

 

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן